ART / Etchings etc / Colour etching 13162179
nr 1316 2179
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Näsa". Signed, onumrerad upplaga om ca 10 ec. Haskel 99. Unframed. Subject: 8, 5x10, 5 cm, sheet: 49x65 cm,
COLOUR ETCHING, "Näsa". Signerad, onumrerad upplaga om ca 10 ec. Haskel 99. Oramat löst blad. Motivet: 8,5x10,5 cm, bladets mått: 49x65 cm
SEK 100
Monday Mars 30 2020
at 19:49:50
30/3 14:21:50
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander